XIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny

Już 13 raz sportowcy zawitają na bydgoski stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka by uczestniczyć w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym, który odbędzie się 8 czerwca 2013r.

Na konferencji prasowej zorganizowanej w bydgoskiej Marinie z udziałem Jana Szopińskiego – zastępcy prezydenta Bydgoszczy oraz Krzysztofa Wolsztyńskiego – dyrektora zawodów w towarzystwie sportowców  Igi Baumgart i Dominika Bochenka został zaprezentowany program imprezy.

Punktualnie o godzinie 19.oo po uroczystym otwarciu sportowcy przy sztucznym oświetleniu rozpoczną swoje zmagania na płycie stadionu w czternastu dyscyplinach. Cały spektakl będzie można śledzić również w telewizji za pośrednictwem TVP SPORT.

 

Jako pierwsi do rywalizacji staną oszczepnicy. W dalszej części zawodów będziemy mogli podziwiać biegaczy na koronnych dystansach gdzie wystąpi czołówka polskich sportowców. Iga Baumgart  na 400m. w obsadzie krajowej będzie  chciała się zbliżyć do rezultatu 51.55 który jest minimum na MŚ w Moskwie. Również celem Bochenka będzie uzyskanie czasu zapewniającego mu miejsce w kadrze.

Tradycyjnie już podczas Festiwalu odbędzie się bieg na dystansie 100m/pł pamięci Teresy Ciepły.

Z bliska, bo przed trybuną główną prezentować się będą tyczkarze. Sześciu Polaków z Przemysławem Czerwińskim na czele oraz reprezentanci Niemiec, Czech, Rosji oraz Ukrainy będą oklaskiwani przez bydgoską publiczność.

Bardzo ciekawie zapowiada się konkurencja rzutu młotem gdzie spodziewamy się rezultatów w granicach 80 metrów w wykonaniu reprezentanta Polski Pawła Fajdka.

Organizatorzy zachęcają również do udziału całe rodziny, szkoły, placówki oświatowe by pojawiły się na stadionie w celu podniesienia frekwencji oraz czynnym uczestniczeniu w zawodach dla najmłodszych. Zgłoszeń dokonywać mogą grupy minimum 10 osobowe. Formularz zgłoszeniowy dla Klubu Kibica dostępny jest już na stronie: www.efl.bydgoszcz.pl. Dla najlepiej dopingujących grup zostaną przyznane ciekawe nagrody.

Zachęcamy do aktywnego spędzenia czasu na stadionie lekkoatletycznym CWZS ZAWISZA przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Wstęp WOLNY.

 

fot. www.bydgoszcz.pl

Translate »