Kolejne nazwiska uczestników

 

 

 

Święty, Gardzielewska, Zalewski, Omelka – prezentujemy nazwiska kolejnych utytułowanych uczestników XV Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Przypominamy – widzimy się na stadionie Zawiszy już w niedzielę, 14 czerwca.

Zaczniemy nietypowo, od mężczyzny. Ale to o Karolu Zalewskim jest w tym tygodniu głośno. We wtorek w prestiżowym mityngu Zlata Tretra (Złote Kolce) reprezentant Polski wygrał bieg na 300 m. W trudnych warunkach na mokrej ostrawskiej bieżni w obecności ok. 15 000 żywiołowo reagujących widzów – pokonał wielkiego faworyta gospodarzy, mistrza Europy i halowego mistrza świata, Pavla Masláka. Podopieczny Zbigniewa Ludwichowskiego stoczył pasjonującą walkę z Czechem i na mecie uzyskał czas 32.25. Dzięki zwycięstwu Polak został liderem światowych tabel (na tym dystansie był nim też na koniec sezonu 2014). Rezultat Zalewskiego jest jego drugim najlepszym w karierze. Za plecami zawodnika z Olsztyna metę minęli Maslák (32.35) oraz drugi z naszych biegaczy Rafał Omelko (32.58). Omelko w XV EFL pobiegnie na 400 metrów przez płotki. Zalewski tym razem pomknie po niebieskiej bieżni na dystansie 200-metrowym.

Jubileuszowy Festiwal uświetni swoją obecnością Justyna Święty. Przypomnijmy urodzona w Raciborzu lekkoatletka to aktualna brązowa medalistka w sztafecie 4×400 m z Halowych Mistrzostw Europy w Pradze. W mistrzostwach świata na tym samym dystansie i też w hali była czwarta ze sztafetą i indywidualnie.

Kolejna urodziwa reprezentantka Polski to Urszula Gardzielewska. Brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu (1,92 m) i 4. zawodniczka MŚ Juniorów Młodszych w Marakeszu (2005) zaprezentuje się w skoku wzwyż.

– Dokładamy wszelkich starań, by obsada Festiwalu była jak najbardziej atrakcyjna dla kibiców. Cieszę się z udziału wymienionych, czołowych polskich zawodników – informuje dyrektor generalny zawodów Krzysztof Wolsztyński.

Przypominamy, że tegoroczna edycja festiwalu będzie miała wyjątkową oprawę. W ramach akcji „Lekkoatletyka dla każdego” rywalizować będzie młodzież. Więcej o akcji PZLA przeczytasz tu:
http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/

Źr. własne + PZLA

(foto; Marek Biczyk)

 

 

 

Translate »