Tyczka na wyspie – po raz pierwszy

Czas płynie nieubłaganie – to już za miesiąc XVI Europejski Festiwal Lekkoatletyczny na Stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Po raz pierwszy nasze zawody odbędą się na dwóch arenach. Poza Zawiszą, to będzie także Wyspa Młyńska w samym środku Bydgoszczy.

XVI EFL odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca. Dzień wcześniej, w sercu miasta nad Brdą wydarzenie, które nie miało precedensu. Tyczkarze, w tym mistrz świata Paweł Wojciechowski, powalczą w przestrzeni miejskiej. Rozbieg i zeskok skoku o tyczce, zlokalizowane będą w pobliżu plaży na Wyspie, równolegle do rzeki Brdy. – Analizowaliśmy ułożenie urządzeń niezbędnych do rozegrania konkurencji zgodnie z przepisami. Nie zapomnieliśmy oczywiście o kibicach i o tym, jak będą mogli tę ciekawą rywalizację oglądać. Z pomocą ekspertów, trenerów i osób, które przeprowadzały już zawody w skoku o tyczce w nietypowych miejscach, znaleźliśmy optymalne rozwiązanie – mówi dyrektor zawodów Krzysztof Wolsztyński. Organizatorzy wzięli też oczywiście pod uwagę potrzeby zawodników. – Ważne przy tego typu imprezach jest, by słońce nie świeciło w oczy na rozbiegu – mówiła Anna Rogowska, mistrzyni świata w skoku o tyczce, która przy okazji wizyty w Bydgoszczy osobiście zajrzała na miejsce rozgrywania imprezy. Reprezentantka kraju jako Ambasador Mistrzostw Świata do lat 20 w lekkiej atletyce powróci do Bydgoszczy właśnie na czas zawodów „Tyczka na wyspie”. – Już nie wystartuję, ale z przyjemnością będę kibicowała moim kolegom – deklarowała podczas konferencji prasowej. Na liście startowej będzie m.in. Paweł Wojciechowski, który przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Bydgoszczanin i mistrz świata także promuje lipcowe mistrzostwa na Zawiszy a przeniesienie konkurencji skok o tyczce na Wyspę Młyńską, to jeden z pomysłów na zainteresowanie lekkoatletyką i najważniejszą poza igrzyskami olimpijskimi imprezą lekkoatletyczną w sezonie.
Zainteresowanie wśród zawodników jest bardzo duże. Dzień wcześniej czołowi tyczkarze startować będą w Sopocie w zawodach „Tyczka na molo” i są chętni, by przejechać niewielki dystans do Bydgoszczy.
Poza rywalizacją profesjonalistów organizatorzy szykują także atrakcje dla najmłodszych, w tym mini-konkurencje lekkoatletyczne. Wstęp na zawody na Wyspie Młyńskiej będzie bezpłatny.Godzina rozpoczęcia będzie podana w najbliższych dniach.

 

 

 

Translate »