Świetni skoczkowie

Uczestnicy „Tyczki na Wyspie” – konkursu skoku o tyczce w ramach XVI Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Piotr Lisek i Robert Sobera wypełnili minima na igrzyska w Rio de Janeiro.

 

Polacy bardzo dobrze zaprezentowali się w Pekinie podczas mityngu IAAF World Challenge.

Lisek przegrał jedynie z SamemKendricksem. Amerykanin skoczył 5.92 m i został liderem światowych tabel. Lisek zajął drugie miejsce z wynikiem 5.70 m. Tyle samo pokonał Sobera (5. miejsce). Oprócz Liska i Sobery 5.70 skoczyli Chińczycy – XueChangrui i YaoJie.

Obaj tyczkarze będą konkurentami Pawła Wojciechowskiego w sobotę, 4 czerwca podczas wyjątkowego konkursu na Wyspie Młyńskiej. Z bliska, o wiele bliżej niż jest ku temu okazja na stadionie będzie można przyjrzeć się widowiskowej konkurencji jaką jest skok o tyczce.

Zawody rozpoczną się o godzinie 17:00. Potrwają około 3 godziny. Przed głównym konkursem organizatorzy przygotowali dla widzów, rodzin z dziećmi liczne konkursy wymagające odrobiny aktywności fizycznej. Będzie można m.in. zmierzyć swój czas na fragmencie lekkoatletycznej bieżni, spróbować przeskoczyć przez płotki.

Nie zabraknie także możliwości zdobycia autografów od gwiazd lekkoatletycznego sportu. Organizatorzy awizują obecność wicemistrz olimpijskiego, mistrz świata i rekordzisty świata w biegu na 110 m przez płotki Colina Jacksona. Brytyjczyk będzie nad Brdą obecny ze względu na obowiązki Ambasadora IAAF Mistrzostw Świata do lat 20 w lekkiej atletyce.

Dzień po mityngu tyczki (wstęp bezpłatny), na Stadionie Zawiszy XVI Europejski Festiwal Lekkoatletyczny.Bilety dostępne są już od 3 zł (ulgowe). Normalne w cenach 5, 10, 15 zł  na stronie ebilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce.

 

 

 

Translate »