Bukowiecki zwycięża na Starym Rynku w Bydgoszczy

Konrad Bukowiecki zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą na Starym Rynku w Bydgoszczy osiągając już w pierwszej próbie 20.99. Bardzo dobrze spisał się dziś również Michał Haratyk, który postarał się o wypełnienie minimum na sierpniowe mistrzostwa świata.

Kulomiot Gwardii Szczytno otworzył zmagania od znakomitego pchnięcia na 20.99 i objął prowadzenie w konkursie, którego nie oddał już do końca zmagań (seria: 20.99-20.78-20.35-20.20-x-x). Zawodnik Gwardii Szczytno ponownie potwierdził minimum na mistrzostwa globu IAAF. 

– Fajny konkurs, świetna atmosfera. Cieszę się, że do Bydgoszczy wrócę już w lipcu na mistrzostwa Europy. Obiecuję, że będę wtedy pchał równie daleko jak dziś. – zapewniał halowy rekordzista Europy Konrad Bukowiecki, a jego ojciec i trener Ireneusz podkreślał, że jest bardzo zadowolony z przebiegu czwartkowego konkursu.

Z każdą próbą rozkręcał się w sercu Bydgoszczy Michał Haratyk. Wicemistrz Europy z Amsterdamu po otwarciu pchnięciem na 19.15 w trzeciej kolejce posłał ponad 7-kilogramową kulę na odległość 20.69! Zawodnik z Krakowa wypełnił tym samym minimum na mistrzostwa świata w Londynie, ale w Bydgoszczy nie poprzestał na tym. W piątej kolejce podopieczny trenera Galona popisał się świetnym pchnięciem na 20.90 – to piąty wynik w jego karierze.

Trzecie miejsce zajął dziś Jakub Szyszkowski, który w piątej kolejce pchnął 20.00. Udany konkurs na za sobą także junior Szymon Mazur – urodzony w 1998 roku zawodnik z Sosnowca trzykrotnie poprawiał rekord życiowy i konkurs zakończył z rezultatem 19.34 (trzeci wynik w polskiej lekkoatletyce juniorów kulą seniorską).

Konkurs na Starym Rynku okazał się sukcesem – zawodnicy bili rekordy życiowe, a ich zmaganiom towarzyszyły rzesze mieszkańców Bydgoszczy oraz liczni goście tacy jak Jacek Wszoła, prezydent Rafał Bruski, czy Sebastian Chmara. Jutro od 19:00 na Stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka 17. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny z udziałem m.in. Ewy swobody, Justyny Święty, Joanna Jóźwik i Pawła Wojciechowskiego. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Bydgoszcz (PZLA), Maciej Jałoszyński

 

Translate »