LISEK vs WOJCIECHOWSKI – ZAPOWIEDŹ MĘSKIEJ CZĘŚCI BYDGOSZCZ CUP

Już 29 maja, godz. 18:00 odbędzie się XVIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny „Bydgoszcz Cup”. Na Stadionie Miejskim im. Zdzisława panowie zmierzą się na 100m, 400m, 800m, a także 110m przez płotki, 3000m z przeszkodami oraz w skoku o tyczce.

W biegach sprinterskich zobaczymy przedstawicieli CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL – wicemistrza na otwartym stadionie oraz halowego mistrza Polski Remigiusza Olszewskiego oraz Dariusza Kucia, a także reprezentantów Wielkiej Brytanii, Holandii czy Danii. Na nieco dłuższym dystansie przez płotki faworytem będzie Węgier Balazs Baji, który w niedzielę osiągnął 13.61 podczas półfinału drużynowych mistrzostw Węgier. Jego głównymi konkurentami będą Brytyjczyk David King, a także Polacy Damian Czykier, Dawid Żebrowski oraz Dominik Bochenek.

Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja mężczyzn podczas biegu na 400m, w której zobaczymy halowych rekordzistów świata – Jakuba Krzewinę, Karola Zalewskiego oraz Łukasza Krawczuka. Z pewnością każdy z nich będzie chciał wygrać, a pokrzyżować im plany może między innymi Martyn Rooney z Wielkiej Brytanii.

Na dystansie dwóch okrążeń kibice mogli dopingować Michała Rozmysa, który jest aktualnym mistrzem Polski oraz brązowym medalistą młodzieżowych mistrzostw Europy. Jego konkurentami będą Nicholas Kipkoech z Kenii, Amerykanin Erik Sowinski oraz Andreas Bube z Danii.

Interesująco prezentować się będzie także konkurs skoku o tyczce, gdzie zobaczymy najlepszych Polaków z Piotrem Liskiem na czele. Reprezentant OSOT-u Szczecin dobrze rozpoczął sezon i osiągnął na mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju 5,81m. Jego rywalem będzie między innymi reprezentant CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL Paweł Wojciechowski. U bydgoszczanina zaszło sporo zmian przed sezonem letnim, głównie w kwestii tyczek. Miejmy nadzieję, że bydgoska publiczność oraz start na własnym stadionie spowodują, że Paweł Wojciechowski osiągnie zadowalający wynik.  

 

 

 

Translate »