Kuć z minimum, Kszczot wygrywa

zlata_tretra_120

Adam Kszczot zwyciężył w Ostrawie z czasem 1:4490 Na mityngu Zlata Tretra z dobrej strony pokazał się także Tomasz Majewski oraz męska sztafeta 4×100 metrów z reprezentantem Zawiszy Dariuszem Kuciem

W zawodach u południowych sąsiadów startowało kilku uczestników Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego

To właśnie powód, dla którego przytaczamy za serwisem PZLA (autor Maciej Jaroszyński) wyniki mitingu Złote Kolce poszerzając o informację związane z występami uczestników XII EFL

Dzień na stadionie w dzielnicy Witkowice udanie rozpoczęła sztafeta 4×100 metrów, która w składzie Kamil Masztak, Artur Zaczek, Robert Kubaczyk i Kamil Kryński uzyskała czas 3901 i nie tylko uzyskała wska¼nik PZLA na czerwcowe mistrzostwa Europy, ale także poprawiła należący od 1985 do zespołu Kuby rekord mityngu (wynosił 3913)

Drugi dzisiejszy pojedynek sztafet 4×100 metrów odbył się w zdecydowanie silniejszej obsadzie Dobrze spisali się w nim Polacy – trener Tadeusz Osik wystawił skład Grzegorz Zimniewicz–Dariusz Kuć (Zawisza)–Kamil Masztak–Kamil Kryński Po niezłym biegu Polacy z czasem 3888 zajęli trzecie miejsce i wypełnili wska¼nik Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na igrzyska w Londynie Wygrała sztafeta gwiazd obierając rekord mitingu Polakom (38,59) przed Kanadą (38,77)

Największą gwiazdą mitingu w Ostrawie był Usain Bolt Jamajczyk, po falstarcie reprezentanta RPA Simona Magakwe miał słaby start i dopiero dzięki dobrej postawie w drugiej części dystansu udało mu się zwyciężyć Bolt przed występem w Ostrawie zapowiadał, że chciałby w czeskim mieście uzyskać nawet 970 – trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu sztuka ta się ostatecznie nie udała, Boltowi zmierzono czas 1004

W pchnięciu kulą mężczyzn z pojedynku Majewski-Storl kolejny raz zwycięsko wyszedł nasz mistrz olimpijski Doświadczony podopieczny Henryka Olszewskiego uzyskał w swojej najlepszej próbie wynik 2101 (seria 2072-2075-2101-2081-x-2061) i zajął drugie miejsce Niemiec David Storl z rezultatem 2050 na czwartej pozycji, zwyciężył wicemistrz świata Kanadyjczyk Dylan Armstrong, który w drugiej kolejce uzyskał 2120, a w szóstej serii poprawił się na 2129

Udanie sezon letni zainaugurował Adam Kszczot Zawodnika RKS Łód¼ przez pierwszą część dystansu bardzo dobrze poprowadził Paweł Czapiewski (startuje w Bydgoszczy), chociaż można było odnieść wrażenie, że brązowy medalista MŚ z 2001 roku pobiegł jednak nieco za wolno dla Kszczota Na półmetku Czapiewski uzyskał czas poniżej 51 sekund Na mecie Kszczot pierwszy z czasem 1:4490 – minimum na igrzyska w Londynie oraz najlepsze otwarcie sezonu w karierze naszego biegacza

Ani Kszczota (ubiegłoroczny zwycięzca mitingu w Bydgoszczy) ani Majewskiego nad Brdą nie zobaczymy Prezentowali się za to inni lekkoatleci, których będzie można dopingować na stadionie im Zdzisława Krzyszkowiaka

Nazwiska startujących w XII EFL pogrubioną czcionką

Artur Noga z czasem 1353 (+22m/s) był trzeci w biegu B na 110 metrów przez płotki, w którym zwyciężył Tyron Akins (1331) Wynik zawodnika trenera Andrzeja Radiuka dał mu w sumie 10 lokatę Noga wyprzedził na mecie Węgra Balazsa Baji (1354) W finale A zwyciężył Amerykanin Dexter Faulk, który czasem 1313 wyrównał rekord życiowy

Jakub Holusa zajął piąte miejsce w biegu z Kszczotem Halowy wicemistrz świata uzyskał 1:46,63 Kazi Tamas (Węgry) był w tym samym biegu dziesiąty (1:4915)

Przemysław Czerwiński (nie potwierdził jeszcze startu w EFL) w tyczce był piąty Zawodnikowi OSOTu Szczecin udało się zaliczyć 562 (tyle samo uzyskał Łukasz Michalski w Dessau o czym piszemy w osobnym newsie) Wygrał Francuz Renaud Lavillenie z wynikiem 590 (WL) Halowy mistrz świata ze Stambułu trzykrotnie atakował dziś 600

W drugim biegu na 100 metrów wystąpiła trójka Polaków – Kamil Kryński był czwarty (1050), Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz) piąty (1055) Wygrywa doświadczony Brytyjczyk Mark Lewis-Francis z czasem 1036

W biegu A na 110 metrów przez płotki drugie miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie uzyskał Amerykanin Jeff Porter (1329 s) Wygrał zdecydowanie wyrównując rekord życiowy Dexter Faulk także reprezentujący Stany Zjednoczone

Wśród kobiet, w biegu na 400 m przez płotki Rumunka Angela Morosanu zajęła 4 miejsce z wynikiem 56,15 s Triumfowała Vania Stambolova (Bułgaria) 54,15 s

Na 800 m piąta była Marylin Okoro (Wlk Brytania) Czas 2:0170 Zwyciężyła Pamela Jelimo z Kenii z wynikiem 1:5849