Minima Parszczyńskiego i Pliś

Łukasz Parszczyński w niedzielę pobiegnie w mityngu Bydgoszcz Cup W czwartkowy wieczór w Rzymie uzyskał czas 8:2180 w biegu na 3 km z przeszkodami Tym samym wypełnił minimum PZLA na IO w Londynie

Parszczyński na Stadio Olimpico wziął udział w niezwykłym biegu Jego zwycięzca, Kenijczyk Paul Kipsiele Koech zwyciężył po samotnym finiszu z czasem 7:5431 – najlepszym w tym roku na świecie oraz trzecim rezultatem w historii konkurencji Parszczyński był dziesiąty Szósty z czasem 8:1183 Yego Hillary Kipsang z Kenii, którego także zobaczymy w bydgoskich zawodach

Wyniki biegu:

Minimum olimpijskie uzyskała również Renata Pliś W szybkim biegu na 1500 metrów była siódme miejsce (4:0448) Zwyciężyła Etiopka Abeba Aregawi z czasem 3:5654 poprawiając rekord kraju i uzyskując najlepszy czas na świecie w sezonie 2012

Paweł Wojciechowski w debiucie w Diamentowej Lidze, w drugiej próbie zaliczył 542 i bez skutkua atakował 560 Mistrz świata z Daegu został ostatecznie sklasyfikowany na ósmej pozycji wraz z reprezentantem gospodarzy Claudio Michelem Stecchim Zwyciężył potwierdzając dobrą dyspozycję Francuz Renaud Lavillenie Już w pierwszych próbach zaliczył 560 oraz 582 i stał się triumfatorem konkursu

Wyniki konkursu skoku o tyczce:

Drugi z reprezentantów SL WKS Zawiszy Bydgoszcz Marcin Lewandowski po dobrym biegu na 800 metrów zajął drugie miejsce z czasem 1:4464 i przegrał jedynie z 18 letnim Kenijczykiem Leonardem Kosenchą (1:4442)

Piąte miejsce z wynikiem 6496 m zajął kolejny uczestnik XII EFL Piotr Małachowski (seria Polaka: 6372-6415-x-x-6345-6496)

Natalia Antiuk na 400 m przez płotki kobiet była na miejscu siódmym z rezultatem 55,83 Zwyciężczyni Kaliese Spencer z Jamajki uzyskała 54,39 s Wśród mężczyzn na 400 m ppł piąty był Nathan Woodward Brytyjczyk, którego także zobaczymy nad Brdą wynikiem 49,64 ustanowił swój rekord sezonu Triumfował z czasem 4814 Javier Culson

Sztafeta Botswany (także zgłoszona do EFL) była druga w biegu rozstawnym 4×400 m z takim samym rezultatem jak Hiszpanie 3:0389 Najszybsi na mecie Brytyjczycy 3:0176

W najbardziej oczekiwanym biegu wieczoru Jamajczyk Usain Bolt pokonał w Rzymie 100 metrów w 976 i wyprzedził swojego rodaka Asafę Powella (991) oraz Francuza Christopha Lemaitra (1004)