Brąz Mariki w sztafecie

 

W niespełna miesiąc po Festiwalu, w Helsinkach odbyły się Mistrzostwa Europy. Pośród kilku medali biało-czerwonych cieszy nas i ten zdobyty przez reprezentantka SL WKS Zawisza Bydgoszcz Marikę Popowicz w sztafecie 4×100 metrów.

 

Polska sztafeta (trenerem jest bydgoszczanin Jacek Lewandowski) biegła w składzie Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Ewelina Ptak. Biało-czerwone powtórzyły sukces sprzed ME 2010 w Barcelonie. Przed Polkami (43,03 s) do mety dobiegły tylko Niemki (42,51) i Holenderki (42,80 rekord kraju). Odpadły faworyzowane Ukrainki.

 

– Nasza sztafeta to sukces, zwycięstwo,
torpeda, energia. Miała być ambitna i na medal. Udało się. Ta
pewność siebie to między innymi zasługa naszej psycholog pan Kasi
Selwant. Obroniłyśmy brąz, zakwalifikowałyśmy się na igrzyska.
To jest cudowna chwila – cieszyła się Marika Popowicz.

Wraz koleżankami miała jeszcze jeden powód do radości – potwierdzoną kwalifikację olimpijską, dzięki potwierdzeniu wysokiego miejsca w czołowej 16. sztafet na świecie w rankingu IAAF.

 

Medale dla Polski zdobywali jeszcze Anita Włodarczyk (złoty, rzut młotem), Szymon Ziółkowski (brąz, rzut młotem), Artur Noga (brąz, 110 m przez płotki – 13,27 – wyrównany rekord Polski Artura Kohutka).

 

W 57 osobowej reprezentacji zabrakło m.in. Anny Rogowskiej, Pawła Wojciechowskiego, Tomasza Majewskiego czy Marcina Lewandowskiego. Do startu w 21. ME w Finlandii zgłoszonych było 1342 zawodników z 50 państw.

 

Pozostałym bydgoszczanom nie wiodło się w Helsinkach dobrze. W eliminacjach na 110 m ppł odpadł Dominik Bochenek a sztafeta 4×100 metrów z Dariuszem Kuciem została zdyskwalifikowana w półfinale (zgubienie pałeczki podczas zmiany, po potrąceniu przez Łotysza Jakuba Adamskiego).

 

Wyniki ME na oficjalnej stronie:

 

http://www.sportresult.com/sports/la/ajax/eaa2.asp?module=timetable_event&event_id=10011300000001&lang=en

 

Fotogaleria Marka Biczyka w serwisie PZLA

 

http://pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=6

 

 

Translate »