W 2013 roku – 13. edycja

 

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny w Bydgoszczy (8 czerwca) będzie w przyszłym sezonie znajdował się w kalendarzu European Athletics Outdoor Premium Meetings i rozpocznie ten prestiżowy cykl mitingów.

 

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny w Bydgoszczy (8 czerwca) będzie w przyszłym sezonie znajdował się w kalendarzu European Athletics Outdoor Premium Meetings. Taką informację możemy podać na podstawie wiadomości z oficjalnej strony Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej.

 

European Athletics potwierdziła bowiem kalendarz swoich najważniejszych mityngów w roku 2013. W przyszłym sezonie w gronie zawodów  European Athletics Outdoor Premium Meetings  znajdzie się osiem imprez. W porównaniu z aktualnym sezonem to o cztery mityngi mniej. Nowymi zawodami w tej kategorii będzie Gugl Games w Linzu.

 

Cykl European Athletics Outdoor Premium wystartuje 8 czerwca w Bydgoszczy, a zakończy się 3 września w Rovereto. Poniżej prezentujemy kalendarz zawodów.

 

Data

Miasto

Zawody

8 czerwca

Bydgoszcz

13. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny

10 czerwca

Praga

Memoriał Josefa Odložila

26 czerwca

Reims

Meeting de la Ville de Reims

28 czerwca

Lille

Lille Metropolie

13 lipca

Heusden-Zolder

KBC Night of Athletics

23-25 sierpnia

Eberstadt

35. Internationales Hochsprung-Meeting

26 sierpnia

Linz

Gugl Games

3 września

Rovereto

Palio Citta della Quercia

 

Dodajmy, że Memoriał Janusza Kusocińskiego, który ponownie zagości do Szczecina (15 czerwca), znajdzie się w cyklu European Athletics Classic Meetings.

 

Na podstawie materiałów PZLA i European Athletics

 

 

 

Translate »