Członkowie Rady EA zdecydują czy Bydgoszczy będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 r.

Dziś po południu pierwsza pod wodzą nowego prezydenta Sveina Arne Hansena Rada Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej rozstrzygnie czy gospodarzem mistrzostw Europy do lat 23 w 2017 będzie Bydgoszcz czy Grosseto.

 

To pierwsze posiedzenie Rady odkąd w kwietniu European Athletics wybrało swojego nowego prezydenta. Rady spotyka się jego rodzinnej stolicy Norwegii, gdzie w czwartkowy wieczór członkowie mogli oglądać zawody Diamentowej Ligi. Rewelacyjnie spisał się w nich uczestnik Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Robert Urbanek. Wygrał po raz pierwszy konkurs w prestiżowym cyklu Diamond League z rezultatem 63,85 m. – Chcę jeszcze dalej rzucić w Bydgoszczy. Wierzę, że będą lepsze warunki. Zapraszam na zawody – powiedział przy śniadaniu w piątkowy poranek bydgoskim organizatorom.

144. posiedzenie Rady EA w Thon Opera Hotel najpierw usłyszy raport nowego prezydenta po 60 dniach działania. Następnie po prezentacjach kandydatów z Bydgoszczy i Grosseto (Włochy) zapadnie decyzja kto będzie w 2017 roku gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy (U23) a kto Mistrzostw Europy Juniorów. Bydgoszcz i stadion Zawiszy był gospodarzem ME U23 w 2003 roku a MEJ w 1979 roku. Prezentację naszego miasta poprowadzi Marek Plawgo, który w 2003 roku na bieżni przy ul. Gdańskiej sięgnął po złoto wspominanych zawodów w sztafecie 4×400 metrów a także na swoich koronnych 400 m przez płotki. Delegację Bydgoszczy stanowią jeszcze wiceprezydent Iwona Waszkiewicz, sekretarz generalny PZLA Piotr Długosielski, Maciej Grześkowiak (przygotowywał m.in. prezentację, która dała miastu organizację MŚ juniorów w 2008 roku) oraz Krzysztof Wolsztyński prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Na podst. inf. własnych i European-Athletics.org

fot. http://www.european-athletics.org

 

 

 

 

Translate »