Tyczka w sercu miasta

Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji lekkoatletycznych w scenerii najpiękniejszego zakątka Bydgoszczy, Wyspy Młyńskiej – na takie atrakcje zapraszamy w sobotę, 4 czerwca.
14 tyczkarzy zmierzy się w konkursie, którego początek zaplanowano na godz. 17.00. Wstęp, oczywiście, wolny. Na 45-metrowym rozbiegu ustawionym na podwyższeniu zobaczymy oczywiście m.in. naszego Pawła Wojciechowskiego.
– Tyczką zaraziłem się właśnie oglądając zawody zorganizowanego na Starym Rynku. Dlatego cieszę się, że udało się zorganizować takie zawody. W ub.r. Bydgoszcz była dla mnie szczęśliwa. Podczas Festiwalu Lekkoatletycznego skoczyłem 5,80 i liczę, że nie mniej będzie w tym roku. Nie mogę się już doczekać zawodów. Będę robić wszystko, żeby znaleźć się w czołówce – zaznacza mistrz świata z Daegu 2011.

– Po raz pierwszy Wyspa Młyńska będzie miejscem rozgrywania tak wspaniałej imprezy. Czekają nas wspaniałe zawody, na które zapraszamy nie tylko bydgoszczan. Wierzę, że rywalizacja będzie się odbywać na dużych wysokościach a tym, który będzie skakał najwyżej, będzie Paweł – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Tyczka na Wyspie jest elementem promocji mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 19-24 lipca w naszym mieście, natomiast zawodnik Zawiszy jest ich ambasadorem. Z tej okazji odebrał z rąk prezydenta koszulkę podobną do tej, którą niespełna dwa tygodnie temu odebrał inny ambasador lipcowego czempionatu, Colin Jackson. Brytyjczyk to znakomity przed laty płotkarz, wicemistrz olimpijski z Seulu i były rekordzista świata.

W konkursie na Wyspie, z Pawłem Wojciechowskim, rywalizować będą m.in. Piotr Lisek i Robert Sobera, a także młodzieżowiec Zawiszy, 21-letni Karol Pawlik, który w niedzielę, 22 maja, w czasie IV Międzynarodowego Konkursu w Skoku o Tyczce rozgrywanego na pilskim deptaku, skoczył 5,40.

– Konkurs skoku o tyczce zaczynamy o godz. 17.00, ale kibiców zapraszamy wcześniej, już od godz. 13. Będą lekcje lekkoatletyczne dla najmłodszych, będzie można spróbować swoich sił w rywalizacji z Colinem Jacksonem i Anną Rogowską, trzecią ambasadorką lipcowych mistrzostw. Na prawdziwej, ale krótkiej, bo zaledwie 30-metrowej bieżni będzie można pobiec i sprawdzić swój wynik dzięki profesjonalnemu pomiarowi czasu. Spotkać będzie można w zasadzie wszystkie gwiazdy, które dzień później wystartują w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym, m.in. Pawła Fajdka, Konrada Bukowieckiego, Marikę Popowicz-Drapałę czy Tomasza Majewskiego – zachęca Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku lekkiej Atletyki.

Konkurs Tyczka na Wyspie odbędzie się w ramach projektu Aktywna Bydgoszcz. Będzie to przedsmak emocji, jakie czekają nas dzień później, w niedzielę, 5 czerwca, na stadionie Zawiszy w ramach XVI Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego.

(tekst Anna Strzelczyk-Frydrych, foto Robert Sawicki, UM Bydgoszcz)

Translate »