Sobera – Wyspa ma bohatera

Robert Sobera skacząc 5.60 zapewnił sobie zwycięstwo w Tyczce na Wyspie – konkursie poprzedzającym 16. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny w Bydgoszczy. 

Sobera wygrywając na Wyspie Młyńskiej potwierdził minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Polski tyczkarz wyprzedził dziś m.in. dwóch medalistów mistrzostw świata do lat 20, które przed ośmioma laty gościła Bydgoszcz – drugie miejsce zajął brązowy wówczas Niemiec Karsten Dilla (5.60), a trzeci był wicemistrz globu ze stadionu Zawiszy, faworyt gospodarzy mityngu, Paweł Wojciechowski (5.40). Tuż za podium zmagania zakończył Piotr Lisek, który podobnie jak Wojciechowski po skoczeniu 5.40 nie poradził sobie z wysokością 5.60.

Ogromną rolę w konkursie odegrał wiatr. Był za silny i wiał ze złego kierunku, by umożliwić zawodnikom wyższe skakanie. Widowisko było i tak przednie a licznie zgromadzona publiczność, choć miała prawo być zniecierpliwiona ze względu na przedłużąjące się próby, stworzyła wraz z zawodnikami ciekawe widowisko. Wierzymy, że po tak udanym początku, tyczka powróci na Wyspę Młyńską za rok.
– Myślałem, że będzie wyższe skakanie. Nieźle to wyglądało, ale wiało niestety.Nie jest łatwo wtedy biec stabilnie z tyczką. Proszę mi wierzyć – mówił „na gorąco” Paweł Wojciechowski.

Dziś od 16 na stadionie Zawiszy kontynuacja zmagań lekkoatletów. Bilety w kasach przed stadionem do nabycia od 15.

Sprawozdania bydgoskich dzienników:
http://www.pomorska.pl/sport/inne-dyscypliny/a/tyczka-na-wyspie-pawel-wojciechowski-trzeci,10071412/

http://sport.express.bydgoski.pl/356203,Pawel-Wojciechowski-3-w-mityngu-Tyczka-na-Wyspie.html

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,20186705,tyczka-na-wyspie-wojciechowski-przegral-z-wiatrem.html

Galeria

https://www.facebook.com/athleticfestival/photos/?tab=album&album_id=1115178278505728

Translate »