Widzimy się 1 i 2 czerwca!

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny już po raz 17-ty! Zapraszamy na stadion Zawiszy w piątek, 2 czerwca. Dzień wcześniej hit – „Kula na Rynku” z multimedalistą i rekordzistą Polski i świata Konradem Bukowieckim.

Przybliżamy się do 18-tki – w tym roku w czerwcu będziemy świadkami już 17-tej edycji EFL, który zaczynał jako Europejski Festiwal Sztafet. Organizator czyni wszelkie starania, by obsada zawodów sprawiła Wam wiele radości i by na naszym stadionie można było dopingować wspaniałych biało-czerwonych m.in. medalistów halowych mistrzostw Europy z Belgradu. Na razie jedno z nazwisk – reprezentant gospodarzy SL WKS Zawisza Bydgoszcz Paweł Wojciechowski. Więcej nazwisk przed Wielkanocą, po konferencji prasowej.

Dzień przed mityngiem na stadionie niezwykłe wydarzenie. Po „Tyczce na Wyspie” przed rokiem, postanowiliśmy postawić na pchnięcie kulą. „Kula na Rynku” ma na celu promowanie lipcowych Mistrzostw Europy do lat 23. To dlatego listę startową otwiera Mistrz Europy z Belgradu i Mistrz Świata Juniorów ze stadionu w Bydgoszczy Konrad Bukowiecki. 

Więcej informacji oczywiście wkrótce także na naszym facebooku.

https://www.facebook.com/athleticfestival/

Konkurencje XVII EFL:

Kobiety: 100m, 400m, 600m, 1500m, 100m ppł. , skok wzwyż , sztafeta 4x100m
Mężczyźni: 100m, 400m, 800m, 110m ppł., 3000 z przeszkodami, Skok o tyczce, (Pchnięcie kulą – 1.06.)

 

 

 

Translate »