Konferencja prasowa – XVII EFL

Pchnięcie kulą na Starym Rynku a na stadionie między innymi sprinty kobiet, bieg na 100 metrów przez płotki oraz męska tyczka – to tylko niektóre z atrakcji XVII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Na nietypowym dystansie zobaczymy Joannę Jóźwik.

Na konferencji prasowej w Hotelu Zawisza dyrektor zawodów oraz uczestnicy Bydgoszcz Cup podzielili się z dziennikarzami oczekiwaniami dotyczącymi tegorocznych występów nie tylko w XVII EFL. Oto co powiedzieli:

Krzysztof Wolsztyński, dyrektor generalny zawodów
Cieszę się, że są z nami Ci młodzi ludzie, lekkoatleci reprezentujący Bydgoszcz. Podzieliliśmy nasz mityng na dwa dni: tyczka – po ubiegłorocznej wizycie na Wyspie Młyńskiej wróciła na stadion a na Starym Rynku będzie pchnięcie kulą; w sercu Bydgoszczy kula będzie latała w powietrzu. Głównym partnerem tego niecodziennego przedsięwzięcia jest Aktywna Bydgoszcz. W tym roku wstęp na stadion jest wolny, będą promocje na bilety na U23, transmisja będzie w telewizji, live wieczorem, więc pewnie już przy światłach. Tyczkę z Pawłem Wojciechowskim rozegramy przed trybuną główną.
Konkurencje w tym roku są tak dobrane aby było dużo biegów, staramy się nie naruszać murawy, by jak najlepsze boisko mieli piłkarze rywalizujący w Euro U21. Promujemy także Mistrzostwa Europy do lat 23 dlatego z Superbohaterów zobaczymy Ewę Swobodę, Konrada Bukowieckiego oraz Pawła Wojciechowskiego, naszego Ambasadora.
Ponadto będzie można podziwiać Joasię Jóźwik w nietypowym biegu na 600 metrów.
Wystąpi także Barbara Pierre. Halowa Mistrzyni Świata w sprincie na 60 metrów, na stadionie na dystansie 100 metrów będzie rywalką Ewy Swobody i Mariki Popowicz-Drapały.

Marika Popowicz-Drapała, 100 m
W tamtym roku na Festiwalu, w biegu eliminacyjnym dopadła mnie kontuzja, na 60-metrze. Klasyk sprinterów – mięsień dwugłowy uda i nie pobiegłam w finale. Mam nadzieję, że  w tym roku dobrze zaprezentuję się publiczności. Pobiegniemy już wieczorem więc może wiatr będzie już spokojniejszy.
Nie startowałam w sezonie halowym – późno weszłam w trening, poświęciliśmy więcej czasu na rekonwalescencję; mam już swoje lata więc postanowiłam trochę odpoczywać. Z pewnością warto przyjść na te zawody być może ktoś z nowych kibiców zakocha się w lekkiej atletyce.

Paweł Wojciechowski, skok o tyczce
Zeszły sezon przez kontuzje poszedł na straty. Dopiero w hali, już w tym roku nastąpiło przebudzenie. Start w Bydgoszczy będzie moim trzecim w tym sezonie, mam nadzieję, że będzie lepiej niż w Serbii, coś mi zabrano – coś trzeba odebrać. Wierzę, że to będzie moje najwyższe dotychczasowe skakanie na bydgoskim stadionie. Zapraszam na stadion Zawiszy. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony i walki na pewno nie zabraknie.

Marlena Morton, 100 m ppł
Powoli przebijam się przez czołówkę seniorską, mogę liczyć na wsparcie przyjaciół i znajomych z Bydgoszczy, bo choć pochodzę z Krakowa, to tutaj żyję i trenuję. Mam nadzieję, że uda się wywalczyć minimum na lipcowe mistrzostwa Europy do lat 23, choć nie ma co ukrywać, że występ w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym to będzie mój pierwszy ważny start w sezonie. Skąd w moich statystykach także skok wzwyż? Moją przygodę z lekkoatletyką zaczęłam od wzwyż. Niestety, moje plecy nie wytrzymały tego treningu, potem trener zaproponował płotki. Na Akademickich Mistrzostwach Polski nie mogę startować w płotkach więc skaczę tam wzwyż, aby zdobywać punkty do stypendium. Skaczę kompletnie bez treningu nawet w kolcach do sprintu.

XVII EFL odbędzie się w piątek, 2 czerwca o godzinie 19:00 na stadionie Zawiszy przy ul. Gdańskiej 163. Pchnięcie kulą na Starym Rynku, dzień wcześniej od 18:00. Konkurs główny poprzedzi rywalizacja dziennikarzy, których zapraszamy do rywalizacji (zgłoszenia prosimy wysyłać mailowo na adres: [email protected]) Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.

fot. Maciej Łopatto i GREGSOFT Group

 

 

 

 

Translate »