Podsumowanie konferencji z 28.05.2018

W poniedziałkowe popołudnie, w gościnnych progach hotelu „City” odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięły: Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Sofia Ennaoui oraz Karolina Kołeczek. Prowadzącym spotkanie z mediami był dyrektor generalny mityngu Krzysztof Wolsztyński. Święty-Ersetic i Wyciszkiewicz zmierzą się jutro w biegu na 400m i obie nie mogą doczekać się startu. – Jest to mój trzeci start w sezonie i z pewnością dam z siebie 100 procent. Pogoda dopisuje i mam nadzieję, że nie będzie wietrznie. Będę walczyć o rekord mityngu. Chcę dobrze pobiec w Bydgoszczy, ponieważ stąd lecę do Rzymu na mityng Diamentowej Ligi. – powiedziała Justyna Święty-Ersetic. O zwycięstwo walczyć będzie także koleżanka ze sztafety 4x400m Patrycja Wyciszkiewicz. – Cieszę się, że mogę startować w Bydgoszczy. Jest tutaj fajny stadion i mam nadzieję, że kibice licznie wypełnią trybuny. Chciałabym dotrzymać kroku Justynie przez cały dystans i o to będę walczyć. – zapowiada Wyciszkiewicz.

W biegu na 100 metrów przez płotki wystartuje reprezentantka AZS UMCS Lublin Karolina Kołeczek. – Czwarty raz będę startować w Bydgoszczy. Zawsze chętnie tutaj przyjeżdżam, bo lubię tu biegać. Mam dobre wspomnienia z wizytami w mieście nad Brdą, ponieważ tutaj zrobiłam swój rekord życiowy w 2015 roku. (12,91). Cieszę się, że forma przyszła w miarę szybko, akurat na start podczas „Bydgoszcz Cup”. – opowiada Karolina Kołeczek.

Podczas biegu na 800m zobaczymy sympatyczną Sofię Ennaoui, która po raz kolejny zawita do Bydgoszczy. – Rok temu startowałam tutaj podczas Mistrzostw Europy do lat 23, a kilka lat temu podczas Mistrzostw Świata w biegach przełajowych. Na początku sezonu startuję na krótszych dystansach, aby nabrać szybkości. Jest to dla mnie istotne, ponieważ podczas dłuższych biegów muszę mieć zapas prędkości na finisz. To jest kluczowe, aby wygrywać. Mam same dobre wspomnienia z Bydgoszczą, więc liczę na dobry wynik i zobaczymy co będzie. – przekazała Ennaoui.

Na koniec głos zabrał dyrektor generalny mityngu Krzysztof Wolsztyński, który nawiązał do wypowiedzi Patrycji Wyciszkiewicz i krótko opowiedział o planach związanych z widownią. – Przygotowaliśmy ofertę dla grup zorganizowanych, które potocznie nazywamy klubem kibica. Każda zgłoszona ekipa wchodzi na stadion za darmo. Otrzymaliśmy ponad 40 takich zgłoszeń. Dodatkowo dzieciom ze szkół podstawowych rozdaliśmy zaproszenia, aby zachęcili swoich opiekunów do przyjścia na stadion. Liczę, że ten mityng będzie pierwszym, ale nie ostatnim sprawdzianem, przed przyszłorocznymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy. Zapraszam Państwa do aktywnego uczestnictwa w mityngu „Bydgoszcz Cup”, do zobaczenia na stadionie! – powiedział Wolsztyński.

fot. Mateusz Bosiacki

 

 

 

 

Translate »