FLASH QUOTES

Poniżej dostępne są krótkie rozmówki do wykorzystania przed przedstawicieli mediów.

Adelle Tracey – zwyciężczyni, 800m
Chciałam pobiec tu trochę szybciej, ale sporo startowałam w ostatnich tygodniach i byłam już nieco zmęczona. Zakwalifikowanie się do brytyjskiej reprezentacji jest teraz bardzo trudne, ale jestem dobrze przygotowana i jestem dobrej myśli. Stadion w Bydgoszczy jest piękny, bardzo mi się tu podoba.

Viktoriya Tkachuk – 2. miejsce, 400m ppł.
Wszystkie moje biegi dedykuje teraz mojej rodzinie i wszystkim ludziom na Ukrainie, którzy przeżywają teraz bardzo ciężkie chwile. Jestem zadowolona z biegu, chociaż czas nie był nadzwyczajny. Nadal popełniam nieco błędów, ale popracujemy nad tym z moim trenerem. Mistrzostwa Europy w tym roku będą najważniejszymi zawodami mojego życia – z moim wiekiem i doświadczeniem muszę tam dobrze wypaść.

Khallifah Rosser – zwycięzca, 400m ppł.
Dopiero przyleciałem z USA i po długiej podróży i zmianie czasu, trudno było się przystosować. Biorąc to pod uwagę, jestem zadowolony z dzisiejszego biegu. Mam jeszcze kilka biegów zaplanowanych w Europie, a potem wracam na amerykańskie kwalifikacje do MŚ. Jestem optymistą co do moich szans tam. W tym sezonie mam nowego trenera i jestem bardziej skoncentrowany na sporcie, stąd wziął się mój postęp.

Mohamed Mohumed – zwycięzca, 1500m
Celowałem w rekord życiowy, a nawet chciałem pobiec poniżej 3:34. W poprzednim biegu uzyskałem 3:36, teraz 3:35, wiec idę we właściwym kierunku i jestem zadowolony ze zwycięstwa. Stadion jest przepiękny. Na MŚ i ME planuje biegać na 5000m, to mój główny dystans. 1500m jest tak naprawdę dla mnie za krótkie.

Tia Jones – zwyciężczyni, 100m ppł.
Tobi [Amusan] to świetna dziewczyna i jedna z moich najlepszych przyjaciółek, ale zwycięstwo nad nią to zwyczajna rzecz. Planuje pobiec jeszcze kilka razy w Europie przed amerykańskimi kwalifikacjami do MŚ i zdobyć jak najwięcej doświadczenia, które zabiorę ze sobą na te zawody. Na mistrzostwach USA będzie mnóstwo szybkich dziewczyn, a ja jestem z nich najmłodsza, wiec po prostu będę się cieszyć obecnością tam.

Anita Włodarczyk – zwyciężczyni, rzut młotem
Dziś rozkręcałam się w miarę trwania konkursu, musiałam się zmotywować i przyzwyczaić do kola. Bardzo lubię tu startować, kibice są wspaniali, przyszło dziś mnóstwo dzieciaków. Najważniejsze, ze jestem zdrowa. Głównym celem na ten sezon są Mistrzostwa Świata. Amerykanki u siebie będą mocne, ale ja też mam dobre wspomnienia z Eugene, gdzie startowałam kilka razy.

Malwina Kopron – 3. miejsce, rzut młotem
Fajnie, że zebrałam się tutaj na ostatni rzut. Jestem trochę chora i miałam nieco problemów zdrowotnych, ale nie chcę szukać wymówek. Już teraz jestem w formie na rzucanie 74 metrów, a szczyt formy ma przyjść na Mistrzostwa Europy.

Jamal Britt – zwycięzca, 110m ppł.
Jestem zadowolony z tego biegu. Dopiero co przyleciałem z USA i czuję się już lepiej niż wczoraj, ale i tak w biegu eliminacyjnym byłem ospały i wpadałem na płotki. Na szczęście w finale wyglądało to już lepiej. Warunki są tu doskonałe, mogę narzekać tylko na zmęczenie po podróży.

Damian Czykier – 2. miejsce, 110m ppł.
Bieg był bardzo fajny i jestem naprawdę zadowolony. To mój najlepszy sezon w karierze, pobiegłem już swój drugi i trzeci najlepszy wynik. W porównaniu z dzisiejszym biegiem rezerwy na pewno są w wietrze i w samopoczuciu. W tym roku celuje w obydwie mistrzowskie imprezy – na Mistrzostwach Świata celem jest wejście do finału, w Mistrzostwach Europy medal.

Tom Walsh – zwycięzca, pchnięcie kulą
Cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Na starość zrozumiałem, że nie zawsze chodzi o uzyskane odległości, tylko o wyciąganie wniosków. Dzisiaj to mi się udało, po pierwszych dwóch próbach, w których pchałem z zaciągniętym hamulcem. Pokazałem dziś agresję, której mi ostatnio brakowało i pokonałem Joe Kovacsa, z którym od jakiegoś czasu nie byłem w stanie wygrać. Konrad i Michał są moimi dobrymi znajomymi, więc zawsze fajnie jest przyjechać na zawody w Polsce.

Konrad Bukowiecki – 5. miejsce, pchnięcie kulą
Mam teraz długa serię startów – 5 w 12 dni. Tak będzie do Mistrzostw Polski, potem przyjdzie czas na budowanie najwyższej formy na Mistrzostwa Świata. Poziom pchnięcia kulą na świecie jest kosmiczny i ciągle idzie w górę, ale jeśli będę w optymalnej formie, to nie ma zawodników nie do pobicia.

Michelle-Lee Ahye – zwyciężczyni, 100m
Przyjechałam do Europy dopiero w środę, ale czułam się całkiem dobrze. Nie planuje długiej serii startów w Europie – startuje w czterech zawodach, a potem wracam na mistrzostwa kraju. Moim celem jest pojechać na Mistrzostwa Świata i stanąć tam na podium.

Elijah Hall-Thompson – zwycięzca, 100m
Dobrze jest wrócić. To mój drugi bieg w sezonie i świetnie było poprawić tu życiówkę. Na pewno stać mnie na więcej. Mam jeszcze dwa starty w Europie, a potem wracam na mistrzostwa USA, gdzie celuje w kwalifikację do reprezentacji na Mistrzostwa Świata.

Iga Baumgart-Witan – 4. miejsce, 400m
Ostatecznie jestem zadowolona z biegu. Na 100% zadowolona nie jestem nigdy, nawet gdybym pobiła życiówkę, też bym nie była. W niedzielę kolejny bieg na Memoriale Kusocińskiego, tam rywalki będą jeszcze dużo mocniejsze, ale uczę się patrzeć przede wszystkim na siebie, nie na przeciwniczki.

Wojciech Nowicki – zwycięzca, rzut młotem
Cieszy przede wszystkim to, że rzucam równo. Kluczem do sukcesu w naszej konkurencji jest właśnie powtarzalność. Zawsze chętnie przyjeżdżam do Bydgoszczy i bardzo się cieszę, że możemy w ten sposób uczcić pamięć o Irenie Szewińskiej.

Tony van Diepen – zwycięzca, 800m
To mój trzeci bieg na 800m w sezonie, trzecie zwycięstwo i najważniejsze z dotychczasowych. Byłem zablokowany pod koniec biegu i nie spodziewałem się, że pobiegnę tak szybko, ale mój finisz zadziałał. Teraz celuje w imprezy mistrzowskie. Na Mistrzostwach Świata planuje wejść do finału i być może powalczyć o medal. Potem chcę zdobyć medal na Mistrzostwach Europy.

Mateusz Borkowski – 5. miejsce, 800m, rekord życiowy
Ten bieg ułożył się bardzo dobrze. Na początku był ścisk, ale potem za prowadzącym ułożył się pociąg, dzięki któremu można było pobiec szybko. Poprzednie biegi w tym sezonie nie układały się tak jak powinny i trochę brakowało do minimum na Mistrzostwa Świata, teraz się udało. Mówię sobie, że dzisiejszy bieg to były eliminacje, a za 2 dni w Chorzowie biegam finał. W finale wypada pobiec szybciej niż w eliminacjach.

Patryk Sieradzki – 6. miejsce, 800m, rekord życiowy
Nie spodziewałem się, że pobiegnę aż tak szybko. Prowadzenie biegów na dużych zawodach to dla mnie też forma treningu. Dzięki temu przyzwyczajam się do utrzymywania szybkiego tempa. Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszemu wynikowi częściej będę mógł biegać na czas.

Piotr Lisek – 4. miejsce, skok o tyczce
Dzisiejsza wysokość jest poprawna. Jest jeszcze dużo do poprawy, ale jestem po cieżkiej pracy na obozach. Najważniejsze, ze wiemy nad czym pracować i idziemy do przodu.