bydgoszcz

Bydgoskie lekkoatletki nagrodzone!

Władze Bydgoszczy doceniają sukcesy swoich sportowców. W piątek (26.08) medalistki mistrzostw Europy: Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Adrianna Sułek i Marika Popowicz-Drapała odebrały nagrody i podziękowania za wkład w rozwój sportu w Kujawsko-Pomorskim.

Lekkoatletki z naszego regionu wróciły z Monachium nie tylko w dobrych humorach, ale również ze srebrnymi krążkami mistrzostw Starego Kontynentu. Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka (biegła w eliminacjach) wywalczyły swoje medale podczas rywalizacji sztafety 4×400 metrów. Adrianna Sułek po ryzykownej, ale skutecznej walce z rywalkami i kontuzją zajęła drugie miejsce w siedmioboju. Marika Popowicz-Drapała została wicemistrzynią Europy wraz z sprinterską sztafetą 4×100 metrów, w która w finale pobiła rekord kraju.

Na specjalnie zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej nasze zawodniczki podzieliły się wrażeniami, a także opowiedziały o planach i nadziejach na kolejne sezony. Przez ich wypowiedzi przebijały odważne zapowiedzi oraz duma z reprezentowania regionu.

Ważną informacją płynącą ze spotkania jest fakt, iż władze Bydgoszczy nie rezygnują z planów budowy nowej hali lekkoatletycznej w kompleksie sportowym Zawisza. Podczas spotkania padła deklaracja, że do 31 sierpnia miasto złoży wniosek o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Translate »