Gala Lauru Królowej Sportu 2022

W niedzielę (16 października) gwiazdy polskiej lekkiej atletyki wezmą udział w wielkim święcie królowej sportu w Bydgoszczy – Gali Lauru Królowej Sportu. Tydzień później, w Myślęcinku odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Gala Lauru Królowej Sportu to okazja do wspólnego świętowania sukcesów, efektu pracy wykonanej nie tylko w ostatnim roku. Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu wyróżnieni zostaną w kilku kategoriach:

  • zawodnik roku,
  • trener roku,
  • odkrycie roku,
  • niespodzianka roku,
  • nadzieje roku (sportowcy pochodzący z regionu),
  • master roku.

Po raz kolejny wręczony zostanie także laur dla osobowości lekkiej atletyki.

Organizatorem gali jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Wśród gości nie zabraknie medalistów i uczestników mistrzostw świata w Oregonie oraz mistrzostw Europy w Monachium. Partnerem wydarzeniem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłorocznej, dwunastej edycji Lauru Królowej Sportu, zwycięzcami w najważniejszych kategoriach została para polskich młociarzy – Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki – złoci medaliści z Tokio. Wśród nagrodzonych sportowców z regionu znalazła się Iga Baumgart-Witan oraz jej trenerka i mama – Iwona Baumgart.

Odkryciem 2021 roku w Polsce okrzyknięto Patryka Dobka, a najważniejszą imprezą Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. W kategorii „Nadzieja Roku” wyróżniono sześciu młodych sportowców, a laur jako osobowość lekkiej atletyki otrzymał Bogusław Mamiński.

Bydgoszcz jest miastem organizującym ważne i ciekawe imprezy lekkoatletyczne. Doceniamy też sportowców, ich trud oraz wyrzeczenia, które są nieodłącznym elementem zawodowego sportu. W październiku znów spotkamy się z gwiazdami LA w naszym mieście i postaramy się, aby czuli się u nas jak najlepiej” – mówi prezes KPZLA Krzysztof Wolsztyński.

Tydzień po Gali Lauru Królowej Sportu do Bydgoszczy ponownie zawitają utytułowani polscy lekkoatleci. W niedzielę 23 października w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Start o godzinie 11.

Translate »