Kolejne gwiazdy na Memoriale Ireny Szewińskiej. Paweł Wojciechowski chce walczyć o rekord Polski!

Włoski kulomiot Leonardo Fabbri dołączył do grona gwiazd, które 20 czerwca wystąpią w 6. Memoriale Ireny Szewińskiej. Fabbri będzie rywalizował m.in. z polskim mistrzem Konradem Bukowieckim, ale gwiazd na stadionie w Bydgoszczy będzie znacznie więcej. Wśród nich oczywiście najszybsza Polka na dystansie 400 metrów i wielka nadzieja na medal olimpijski w Paryżu Natalia Kaczmarek.

Skoro nadchodzi czerwiec, to oczywiście będzie lekkoatletyka na bydgoskim stadionie. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz szósty spotkamy się, aby upamiętnić panią Irenę Szewińską, wspaniałą osobę, honorowego obywatela Bydgoszczy – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej poświęconej organizacji Memoriału prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i jednocześnie zapowiedział, że niebawem na stadionie rozpocznie się renowacja bieżni. – Po raz ostatni na tej bieżni rywalizować będą lekkoatleci na mistrzostwach Polski. Po tych zawodach będzie ona cała odnowiona. Cieszę się, że do Bydgoszczy, miasta otwartego na lekkoatletykę, przyjadą najlepsi polscy sportowcy, a także wiele osób z zagranicy – dodał.

Jedną z największych gwiazd będzie kulomiot, Leonardo Fabbri, który pchnął w tym sezonie 22,95 metra. Spotka się z m.in. Konradem Bukowieckim, który powoli wraca do formy, która może dać medal na Mistrzostwach Europy w Rzymie – powiedział dyrektor 6. Memoriału Ireny Szewińskiej Krzysztof Wolsztyński. Zapowiedział także powrót do rywalizacji Adrianny Sułek-Schubert, która ma pojawić się na liście startowej biegu na 100m przez płotki.

Polscy zawodnicy nie ukrywają, że start w memoriale najwybitniejszej polskiej lekkoatletki jest dla nich ważny, szczególnie dla tych, którzy znali Irenę Szewińską. – Bardzo mi miło, że zostałam zaproszona do udziału w tym memoriale. Biegam na dystansie 400 metrów, które było koronną konkurencją pani Ireny, więc jest to fantastyczna sprawa – mówiła Iga Baumgart-Witan, która po raz trzeci wystąpi w memoriale.

Zawodniczka BKS Bydgoszcz odniosła się także do możliwości rywalizacji z Natalią Kaczmarek, która została ogłoszona jako gwiazda mityngu. – Krzysztof Wolsztyński wspomniał, że jest szansa na rekord mityngu w biegu na 400 metrów, ale ja mam nadzieję, że te wyniki będą jeszcze lepsze! Memoriał organizowany jest w idealnym terminie, zaraz przed mistrzostwami kraju, więc będzie to idealne preludium dla wielu zawodników. Kibice w Bydgoszczy są wspaniali, więc gorąco zapraszam na stadion 20 czerwca, bo wasz doping bardzo pomaga zawodnikom – dodała Baumgart-Witan.

Organizatorzy zawodów rozpoczęli akcję promocyjną wśród bydgoskich szkół, by zachęcić całe rodziny do kibicowania w trakcie mityngu. Wśród uczniów rozdysponowane będą bilety rodzinne. Uczestniczący w konferencji prasowej znakomity polski tyczkarz Paweł Wojciechowski, który zapowiedział już, że niebawem zakończy swoją karierę sportową, złożył nieoczekiwaną deklarację.

Powalczę o rekord Polski, bo jest taka szansa, w kategorii wiekowej M35. Będę miał skończone 35 lat, a do dziś rekordzistą Polski jest Tadeusz Ślusarski z wynikiem 5,62 metra. Będzie to wyzwanie, ale mierzyć trzeba wysoko, jeśli w grze jest walka o start w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, które byłyby pięknym zwieńczeniem mojej kariery. Serdecznie zapraszam mieszkańców Bydgoszczy, aby przyszli na stadion. Wrażeń i emocji na pewno nie zabraknie. Wpadajcie na stadion zbić ze mną przedostatnią „piątkę” – powiedział Wojciechowski.

Translate »