RegioN kujawsko-pomorskie
zaprasza!

Stolicami województwa kujawsko-pomorskiego są Bydgoszcz (siedziba wojewody) oraz Toruń (siedziba samorządu). Główne miasta regionu oprócz Bydgoszczy i Torunia to Włocławek, Grudziądz i Inowrocław. Region leży w środkowej części kraju, w dolnym biegu królowej polskich rzek - Wisły. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje kilkanaście wyższych uczelni. Najważniejsze z nich to Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, natomiast w Bydgoszczy to Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Kto zechce odkryć dla siebie urodę Kujaw i Pomorza, nie pożałuje. Jest tu wszystko, czego można zapragnąć: potężne lasy, urokliwe jeziora, czyste rzeki, renomowane uzdrowiska, tradycyjna wieś i warte obejrzenia historyczne zabytki.

To wręcz wymarzone miejsce do podreperowania zdrowia, zbierania grzybów, polowania, wędkowania, sportów wodnych i konnych przejażdżek. Cenne tym bardziej, że można tu „dotknąć gotyku" i zobaczyć miejsce, w którym urodził się wielki europejski astronom, torunianin Mikołaj Kopernik. W Biskupinie przekonać się jak żyli ludzie siedemset lat przed naszą erą. Warto zagościć w kujawskopomorskim, by przeżyć niezapomniane chwile, a wyjeżdżając zabrać do domu razem z dobrymi wspomnieniami toruński piernik lub słoik śliwkowych powideł z Doliny Dolnej Wisły.

Miasto
sportu

Bydgoszcz zachwyca. Zachwyca turystów swoją wyjątkową secesyjną architekturą. Zachwyca przechodniów pełnymi tajemnic, zielonymi zakątkami. Bydgoszcz jest wyjątkowa dzięki przyrodzie. Miasto otacza  urokliwy Las Bydgoski i zachwycający swym pięknem Park Narodowy Borów Tucholskich. Od wieków dzieje miasta są związane z rzeką Brdą.  To Brda wywarła ogromny wpływ na rozwój miasta. Rzeka i Kanał Bydgoski wybudowany w XVIII wieku stały się istotnym motorem rozwoju Bydgoszczy. W miarę upływu czasu, wschodnią granicą miasta stałą się rzeka Wisła. Dziś rzeki to, przede wszystkim, atrakcja turystyczna i rekreacyjna. W centrum miasta, niczym w Wenecji, kursują tramwaje wodne, a nadrzeczne bulwary tętnią kulturalnym życiem. Co raz częściej błękitną taflę wody przecinają wycieczkowe statki, które swym pasażerom pokazują piękno Bydgoszczy z nowej, pełnej wdzięku perspektywy.

Bydgoszcz to miasto, które kocha sport. Bydgoszcz to miasto kochane przez ludzi sportu. Tradycje sportowe przyczyniły się do rozwoju miasta i powstania wielu imponujących obiektów. Stadiony, hale sportowe czy baseny stwarzają doskonałe warunki organizacji imprez rangi międzynarodowej. 

Co roku imprezy te przyciągają zawodników i kibiców z całego świata. Niepowtarzalna atmosfera miasta, wiele sportowych imprez i dobra baza treningowa to atuty, które cenią sobie zawodnicy przeróżnych dyscyplin. Tutaj sport to pasja. Poczuj te emocje i radość z wygranej w Bydgoszczy.

Translate »