Moc życiówek, zwycięstwa Zawiszan w XV EFL

Mistrz świata z Daegu z 2011 roku Paweł Wojciechowski pokonał poprzeczkę na wysokości 5,80 i był bliski pobicia rekordu Polski podczas 15 Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Konkurs rozpoczął od pokonania 5,50 w pierwszej próbie. Zwycięstwo zapewnił sobie skokiem na 5,70. Potem skoczył 5,80 i zaatakował na 5,92 rekord kraju. W drugiej próbie był bardzo bliski. – Skoczyłem to i potem sam strąciłem poprzeczkę. Brakowało pewności, że to się uda. Cieszę się, bo wreszcie w Bydgoszczy miałem dobry konkurs, po raz pierwszy od 2008 roku – cieszył się wicemistrz Europy.

Rekordzistka świata Anita Włodarczyk posłała młot na 74,29 metra pewnie zwyciężając konkurs. – Jestem w ciężkim treningu, wyniki lepsze od tego powinny przyjść w odpowiednim czasie – mówiła Włodarczyk. Robert Urbanek w dysku osiągnął 63,47 m. – Nie jestem zadowolony z rezultatu, na treningach rzucam zdecydowanie dalej – podsumował start w Bydgoszczy Urbanek.

Wiele radości sobie i lokalnym kibicom sprawili reprezentanci SL WKS Zawisza. Dominik Bochenek wygrał męski płotki na 110 m w czasie 13,64. Marika Popowicz triumfowała w sprincie na 100 metrów bijąc rekord życiowy i wypełniając minimum na mistrzostwa świata w Pekinie – 11,28. – Długo czekałam na takie warunki, ale warto było. Rekord życiowy i minimum na bydgoskim stadionie – krzyczała niemal za metą Marika.


Tak jak w męskiej tyczce błysk zaprezentował Paweł Wojciechowski, tak w damskiej rewelacyjnie spisała się Kamila Przybyła. Reprezentantka Zawiszy ustanowiła na 4,30 m rekord Polski juniorek.

W pierwszej próbie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.21 poprawiając o centymetr 8-letni stadionowy rekord Polski juniorek. Po chwili zadziwiła ponownie skacząc w pierwszej próbie 4.30. Trzy próby na 4.50 zakończyły się już niepowodzeniem.

Poza konkurencjami technicznymi, nie brakowało jeszcze kolejnych wartościowych rezultatów na bieżni. Karolina Kołeczek – 12,91 na 100 m przez płotki (Memoriał im. Teresy Ciepły), wynik lepszy od minimum PZLA na MŚ. – Bydgoszcz jest dla mnie szczęśliwym miastem, uwielbiam tu biegać. Mam też nadzieję, że podczas mistrzostw świata w Pekinie będę w stanie walczyć z najlepszymi i pokazać się z jak najlepszej strony. W Tallinie, na mistrzostwach Europy do lat 23 chciałabym zdobyć medal – zapowiadała po biegu Karolina Kołeczek.

Rekord życiowy po ośmiu latach od poprzedniego takiego osiągnięcia pobił Kamil Masztak (10,45 na 100 metrów).
W biegu na 400 metrów przez Patryk Dobek – na ostatnim płotku objął prowadzenie i zwyciężył z czasem 49.38. Rezultat zawodnika SKLA Sopot jest lepszy od wskaźnika PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie. Dobek umocnił się na pozycji lidera tabel europejskich w kategorii U23. – Na Tallinn będę gotowy w 110%. Mam już także minimum na mistrzostwa świata więc teraz tylko trening i szlifowanie formy. Na młodzieżowych mistrzostwach mam nadzieję zdobyć medal. To dla mnie priorytet – zapowiada Patryk Dobek.

W biegu na 400 metrów Anyika Onuora rezultatem 51,67 ustanowiła nowy rekord mityngu – poprzedni należał do Olgi Ziemlak z Ukrainy (52,15 w 3 czerwca 2012 roku).

Pełne wyniki
http://www.pzla.pl/zdjecia/zal_i/20150614-bydgoszcz_201506151219.pdf

Translate »