Ivet Lalova na 100 m

Nazywana przez niektórych "najszybszą białą kobietą na świecie" Bułgarka pobiegnie nie tylko w sztafecie, ale i w biegu indywidualnym

W finale sprintu na 100 m ostatnich mistrzostwa świata w Daegu była siódma Początkowo miała wystartować tylko w sztafecie 4×100 m Po przybyciu do Bydgoszczy wyraziła jednak także chęć startu w biegu indywidualnym na co przystali organizatorzy

Polskich kibiców zachęcamy do dopingu biało-czerwonym Na mityngu w Marsylii w piątek nasze zawodniczki wygrały wyprzedzając zespół Francji (4401), team ze Szwecji został zdyskwalifikowany
W najszybszej serii na dystansie 100m zwyciężyła Carima Louami (FRA) 1172, przed Mariką Popowicz z Zawiszy Bydgoszcz (1178) i Martą Jeschke 1180, Anna Kiełbasińska uzyskała1193 Daria Korczyńska wygrała drugi bieg z wynikiem 1186, przed Eweliną Ptak 1188
Polska sztafeta pobiegła o dwie setne sekundy szybciej od wska¼nika PZLA (4380) na Igrzyska Olimpijskie w Londynie O zakwalifikowaniu naszej sztafety do reprezentacji olimpijskiej zadecyduje lokata Polek w rankingu IAAF, który uwzględnia dwa najszybsze biegi zespołów w okresie od 1 stycznia 2011 r do 2 lipca br Wg stanu na dzień 20 maja polska sztafeta pań zajmowała 15 lokatę (w londyńskich eliminacjach wystąpi po 16 zespołów)