Lolo Jones największą gwiazdą XIV Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego

Jones to dwukrotna halowa mistrzyni świata na 60 m ppł, z Walencji i Dohy; „życiówka” na 100 m przez płotki 12,43 s; jedna z pięknych lekkoatletek uważanych za „Miss Królowej Sportu”; olimpijka; w finale IO w Pekinie prowadziła, ale potknęła się na ostatnim płotku i zajęła 7. miejsce; gwiazda o wielkiej wartości marketingowej. Wspaniałą wiadomość dla miłośników lekkiej atletyki dziś ogłosił na konferencji prasowej dyrektor generalny zawodów Krzysztof Wolsztyński. Uczynił to w towarzystwie Dominika Bochenka i Pawła Wojciechowskiego. – Do trzech razy sztuka, wszak już dwa razy zapraszaliśmy Lolo Jones do Bydgoszczy. Od poniedziałku mam potwierdzenie, że będzie na pewno. Bieg Memoriałowy im. Teresy Ciepłej z udziałem Amerykanki będzie kropką nad i festiwalu dlatego jest ostatnią konkurencją przed sztafetami. Dotąd ten memoriałowy bieg był nieco w cieniu innych. Teraz się to zmienia. Do Lolo dołączają najlepsze Polki. Mam nadzieję, że padnie rekord mityngu, podobnie jak w biegu na 100 metrów, w którym Bydgoszcz reprezentować będzie Dariusz Kuć. Stary rekord to 10,16 Dwaina Chambersa z 2002 roku. W stawce mamy przynajmniej czterech zawodników z lepszą życiówką – mówił dyrektor Wolsztyński do licznie zebranych dziennikarzy. Dominik Bochenek był pod wrażeniem listy startowej z Andym Turnerem (Wlk. Brytania) brązowym medalistą mistrzostw świata z Daegu na 110 metrów przez płotki), Dominikiem Bergerem (USA) i Ty Akinsem (USA).  –  W takiej mocnej stawce i przy mojej aktualnej dyspozycji twierdzę, że mam szanse wypełnić minimum na mistrzostwa Europy w Zurychu. Paweł Wojciechowski powiedział: Podczas Memoriału im. Tadeusza Ślusarskiego w Żarach nie czułem się w pełni sił, stąd ósme miejsce. Mam nadzieję, że w Bydgoszczy będę czuł się normalnie i z pomocą publiczności z rodzinnego miasta skoczę wyżej. Może jeszcze nie w tym mityngu, ale już w następnym będę starał się osiągnąć minimum na ME Europy. „Dawno w jednym mityngu nie mieliśmy aż pięciu najlepszych polskich tyczkarzy. Robert Sobera, Piotr Lisek, Przemysław Czerwiński, Łukasz Michalski i Paweł Wojciechowski spotkają się u nas 2 czerwca. Ponadto wystartują zawodnicy z Niemiec, Ukrainy, Hiszpanii. Zaprosiliśmy zawodników, którzy stworzą piękne widowisko” – dodał Wolsztyński.

Kibice (wstęp bezpłatny) będą mogli zdobyć autografy gwiazd a także zobaczyć Puchar Polski wywalczony przez piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz. Wszystko to przed Stadionem Zawiszy w specjalnie zorganizowanej strefie kibica.

Istotne z punktu widzenia informacyjnego jest także to, że dwie konkurencje pre-mityngu w Inowrocławiu (1 czerwca) dysk kobiet z Joanną Wiśniewską oraz córką Krystyny Zabawskiej kulomiotki Darią a także trójskok mężczyzn z Hoffmannem juniorem Karolem, będą zaliczane do rozgrywanego dzień później XIV EFL w Bydgoszczy (kwestia punktacji oraz pucharów dla zwycięzców).

 

 

 

Translate »