Trener zapowiada walkę

W weekend w Eugene Paweł Wojciechowski skoczył 5,71 m wypełniajac minimum na igrzyska. Reprezentant Polski zajał 3. miejsce w doborowym towarzystwie.

W pierwszym starcie w Pile tyczkarz Paweł Wojciechowski (Zawisza) nie zaliczył żadnej wysokości. Tydzień później aktualny brązowy medalista mistrzostw świata udowodnił, że to wypadek przy pracy. W środę poleciał na Diamentową Ligę do Eugene, a trzy dni później zajął 3. miejsce w znakomitej obsadzie z wynikiem 5,71. Podopieczny Wiesława Czapiewskiego zajął 3. miejsce ex aequo z Amerykaninem Samem Kendricksem (lider światowych tabel – 5,92). Triumfował mistrz olimpijski Francuz Renaud Lavillenie przed mistrzem świata Kanadyjczykiem Shawnacym Barberem – obaj pokonali wysokość 5,81.

W poniedziałek zadzwoniliśmy z gratulacjami do trenera klubowego Wiesława Czapiewskiego, który również jako trener kadry opiekuje się Pawłem.
– Dziękujemy za gratulacje – mówił „Trener roku” w plebiscycie „Expressu Bydgoskiego” za 2015 rok. – To jeszcze nie jest szczyt formy. Po tym występie odetchnęliśmy. Zanim pojawił się na starcie musiał pokonać 20-godzinną podróż do Eugene. Paweł ma już minimum do Rio. Brakuje jemu jeszcze większej liczby oddanych skoków. Podczas zgrupowania w Spale treningi na stadionie utrudniała pogoda. Więcej trenowaliśmy w hali niż na stadionie.

W sobotę mityng „Tyczka na Wyspie”. Paweł jest jednym z faworytów.
– Obiecujemy, że będziemy walczyć o wysoki wynik i miejsce na podium – mówił dyplomatycznie Wiesław Czapiewski.
Następnego dnia na stadionie Zawiszy odbędą się pozostałe konkurencje. Otwarcie od godz. 16.00. W tym roku organizator wprowadził bilety w cenie od 3 do 15 złotych. Na starcie zobaczymy m.in. naszych mistrzów olimpijskich i medalistów mistrzostw świata: Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą), Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego (obaj rzut młotem) oraz zawodników z regionu m.in. sprinterów Marikę Popowicz-Drapałę, Dariusza Kucia, płotkarza Dominika Bochenka (wszyscy Zawisza), Igę Baumgart (BKS) – bieg na 400 m.

Program XVI Festiwalu Lekkoatletycznego: sobota i niedziela
W sobotę odbędzie się „Tyczka na Wyspie”.
Zawody z udziałem 14 tyczkarzy (6 Polaków, 8 obcokrajowców) na Wyspie Młyńskiej rozpoczną się od godz. 17.00.
Najbardziej znani zawodnicy:
Piotr Lisek – brązowy medalista mistrzostw świata stadion (2015) i hala (2016), halowy rekordzista Polski – 5,90; Robert Sobera – rekord życiowy 5,81; Karsten Dila (Niemcy) – brąz MŚ juniorów w Bydgoszczy (2008), rek. życ. 5,73; Hendrik Gruber (Niemcy) – (5,75); Mareks Arents (Łotwa) – (5,65); Rasmus Jorgensen (Dania) – (5,65).

Impreza połączona jest z festynem sportowym. Już od godz. 13.00 odbędą się zabawy lekkoatletyczne dla najmłodszych, będzie można spróbować swoich sił w rywalizacji z Colinem Jacksonem i Anną Rogowską, ambasadorami lipcowych mistrzostw. Na prawdziwej, ale krótkiej, bo zaledwie 30-metrowej bieżni będzie można pobiec i sprawdzić swój wynik dzięki profesjonalnemu pomiarowi czasu. Spotkać będzie można w zasadzie gwiazdy, które dzień później wystartują w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym, m.in. Pawła Fajdka, Konrada Bukowieckiego, Marikę Popowicz-Drapałę czy Tomasza Majewskiego.

Bilety na EFL:
https://www.ebilet.pl/sport/lekkoatletyka/europejski-festiwal-lekkoatletyczny/

Na podst. www.pawel.wojciechowski.pl

Translate »