Halowa mistrzyni świata w Bydgoszczy

Wprost z mityngu Diamentowej Ligi w amerykańskim Eugene do Bydgoszczy przyleci jedna z największych gwiazd światowego sprintu – Amerykanka Barbara Pierre 2 czerwca pobiegnie na Zawiszy!

Barbara Pierre (rekord życiowy 10.85) pochodzi z Haiti i ustanawiała rekordy tego kraju, ale od kilku lat startuje pod gwieździstym sztandarem USA. Największy sukces odniosła nieco ponad rok temu gdy w Portland zwyciężyła w biegu na 60 metrów i została halową mistrzynią świata. Polskim kibicom Pierre znana jest m.in. z triumfu w mityngu IAAF World Indoor Tour Copernicus Cup w Toruniu zimą tego roku.

Za tydzień Barbara wystartuje w Bydgoszczy, w której spędziła kilka dni przy okazji mityngu Copernicus Cup. Sprinterka przyznała wtedy, że jest zachwycona grodem nad Brdą i jest to pierwsze europejskie miasto, które przypomina jej amerykańskie metropolie. Co jeszcze ciekawsze „Basia” przyleci do Bydgoszczy wprost z Eugene i będzie przygotowywać się do startu na obiektach Zawiszy od poniedziałku 29 maja.

W piątkowy wieczór ta znakomita lekkoatletka wystartuje na Zawiszy na 17. Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym. Na niebieskiej bieżni stadionu im. Krzyszkowiaka zmierzy się z naszą wicemistrzynią świata do lat 20 Ewą Swobodą (r.życ. 11.12) oraz zdecydowaną faworytką bydgoszczan Mariką Popowicz-Drapałą (11.28).

17. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny w piątek 2 czerwca od 19:00. Zapraszamy! Panie pobiegną finał na 100 metrów krótko po 20:55.

 

 

 

 

Translate »