Tyczka na Wyspie Młyńskiej

Paweł Wojciechowski wygrał uliczny konkurs skoku o tyczce, który rozpoczął 1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Pozostałe konkurencje Memoriału, w gwiazdorskiej obsadzie, odbędą się w środę na stadionie Zawiszy.

Wojciechowski na początku sezonu imponuje formą. W Bydgoszczy, mimo potwornego upału i przeszkadzającego momentami wiatru, uzyskał wysokość 5,81 m. Zadowolony był też Piotr Lisek, który skoczył dziesięć centymetrów niżej i zajął trzecie miejsce. Między Polakami uplasował się Brazylijczyk Augusto Dutra.

Paweł Wojciechowski bardzo cieszył się ze zwycięstwa przed własną publicznością. – Muszę przyznać, że trochę się denerwowałem, bo do tej pory te starty w Bydgoszczy  nie do końca mi wychodziły. Ale czuję się dobrze, co na pewno pokazałem. Wynik 5,81 w takim upale pozwala myśleć, że na Mistrzostwach Świata w Dausze, gdzie przecież też będzie gorąco, będzie bardzo dobrze – mówił Wojciechowski.

Mistrz świata z Daegu z 2011 roku przyznał, że emocjonował się skokami na Wyspie Młyńskiej. – Ja tu po trochu spędziłem dzieciństwo, więc to jest dla mnie bardzo ważne miejsce. Dla nas taki konkurs, w takim miejscu, to jest święto tyczki – dodał.

Wynik 5,71 m z kolei zapewnił Piotrowi Liskowi minimum na Mistrzostwa Świata. – Cieszę się, że już na początku sezonu mam minimum i nie muszę się o nie martwić. Konkurs był świetny, przyszło bardzo wielu kibiców, którzy świetnie dopingowali. Wygrał lepszy, cieszę się, że pierwszy był Paweł, a nie któryś z zawodników z zagranicy – mówił Lisek.

Konkurs zorganizowano na Wyspie Młyńskiej w samym centrum Bydgoszczy. – To chyba najładniejsze miejsce w naszym mieście, stworzone do takich wydarzeń. Cieszę się, że w kolejnym już roku mamy wielkie lekkoatletyczne imprezy w naszym mieście, bo przecież teraz emocjonujemy się Memoriałem Ireny Szewińskiej, a w sierpniu czekają nas Drużynowe Mistrzostwa Europy – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Kolejne konkurencje 1. Memoriału Ireny Szewińskiej odbędą sięw środęna stadionie Zawiszy. Przypomnijmy, że kilka konkurencji jest niezwykle mocno obsadzonych – na 800 metrów rywalizować ze sobą będą najlepsi polscy biegacze Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, na 400 metrów pobiegną wszystkie Aniołki Matusińskiego z Justyną Święty-Ersetic na czele, a na 100 metrów z mocnymi rywalkami walczyć będzie Ewa Swoboda.

– Świetnie obsadzone będą konkurencje techniczne, bo w pchnięciu kulą obejrzymy dwóch najlepszych miotaczy w Europie Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego, a także kilku bardzo mocnych rywali z zagranicy. Z kolei w rzucie młotem będziemy mieli niemal całą światową czołówką, oczywiście z PawłemFajdkiem i Wojtkiem Nowickim na czele – powiedział dyrektor 1. Memoriału Ireny Szewińskiej Krzysztof Wolsztyński.

1. Memoriał Ireny Szewińskiej jest dla Bydgoszczy próbą generalną przed sierpniowymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy, które na stadionie Zawiszy odbędą się w dniach 9-11 sierpnia. Posiadacze biletów na Memoriał będą mogli w środę korzystać z darmowej komunikacji miejskiej, a także w promocyjnej cenie kupić bilet na DME.Zawody w środę rozpoczną się o godz. 17.

 

 

 

Translate »