Ostatnie chwile przed Galą Lauru Królowej Sportu

Już w najbliższą niedzielę 16 października święto królowej w Bydgoszczy – Gala Lauru Królowej Sportu. Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu spotkają się w City Hotelu – początek o godzinie 17. Tydzień później, w Myślęcinku odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Gala to okazja do podsumowania sezonu, wspólnego świętowania sukcesów w trakcie regeneracji przed kolejnym rokiem pełnym wyzwań. Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu, który wyróżniali się na zawodach w Polsce i poza nią, zostaną wyróżnieni w kilku kategoriach: zawodnik i zawodniczka roku, trener roku, odkrycie roku, niespodzianka roku, nadzieje roku (młode talenty z woj. kujawsko-pomorskiego) oraz master i masterka roku. Przyznany zostanie także laur honorowy upamiętniający zmarłą gwiazdę lekkiej atletyki oraz dwa złote laury, dla sportowców, którzy już zakończyli karierę.

Cieszę się, że po raz kolejny w Bydgoszczy spotkamy się z gwiazdami lekkoatletyki. Choć tego dnia wyróżniamy najlepszych zawodników z Polski i kraju, to śmiało możemy powiedzieć, że spotykają się tu czołowi sportowcy z Europy i świata, bo to był kolejny rok, w którym potwierdziliśmy, że należymy do światowej czołówki. Bydgoszcz to ważne mapie na lekkoatletycznej mapie Polski – to tu co roku organizowane są najważniejsze imprezy, ale tym razem najważniejsza jest wspólna dobra zabawa – powiedział prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

KPZLA jest organizatorem gali. Wśród gości nie zabraknie medalistów i uczestników mistrzostw świata w Oregonie oraz mistrzostw Europy w Monachium. Partnerem wydarzeniem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłorocznej, dwunastej edycji Lauru Królowej Sportu, zwycięzcami w najważniejszych kategoriach została para polskich młociarzy – Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki – złoci medaliści z Tokio. Wśród nagrodzonych sportowców z województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się Iga Baumgart-Witan oraz jej trenerka i mama – Iwona Baumgart.

Kto w tym roku może znaleźć się wśród wyróżnionych sportowców? Wszyscy fani lekkiej atletyki, którzy uważnie śledzili najważniejsze imprezy, z pewnością mają swoich faworytów. Wśród sportowców, o których było głośno w 2022 roku z pewnością jest wieloboistka Adrianna Sułek. Z aktualną srebrną medalistką ME w siedmioboju i HMŚ w pięcioboju będzie można potrenować o godzinie 11 w niedzielę 16 października przy Karczmie Kujawskiej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

To okazja, aby spędzić czas również z innymi mistrzami – wybitnym biegaczem Adamem Kszczotem, którego sukcesów nikomu nie trzeba przedstawiać oraz utytułowanym tyczkarzem z Bydgoszczy Pawłem Wojciechowskim. Na treningu pojawi się również medalistka olimpijska, kajakarka Helena Wiśniewska.

Wydarzenie odbędzie się w dniu gali i tydzień przed inną ważną imprezą w Myślęcinku. O godzinie 11 w niedzielę 23 października wystartuje „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Biegacze będą mogli sprawdzić się na trasie przygotowanej dla profesjonalistów, którzy tego samego dnia rywalizować będą w ramach World Athletics Cross Country Tour Gold, czyli cyklu najlepszych na świecie biegów przełajowych. Panie przebiegną 6 km, a panowie 8 km.

Organizatorem „Cross Country Bydgoszcz na start!” jest KPZLA. Partnerami imprezy biegowej są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Bydgoszcz Citroen oraz InterRisk.

Translate »